Вівторок, 23.10.2018, 18:49
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2018 » Березень » 29 » Семінар-практикум учителів української мови і літератури
15:40
Семінар-практикум учителів української мови і літератури

Шляхи формування наскрізних змістових  ліній на уроках української мови і літератури

      За такою темою відбувся семінар-практикум учителів української мови і літератури на базі районного методичного кабінету 28 березня 2018 року.

     Методист РМК  А.Цибульська, оголошуючи мету, поставила перед учасниками семінару завдання активно долучитися до обговорення  даної проблеми, окресливши переваги та виклики. Адже актуальність зумовлена тим, що вчителі-словесники розпочали навчальний рік за оновленими програмами для учнів 5-9 класів, модернізованих згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти та з метою наскрізного впровадження механізму реалізації завдань компетентнісного підходу в навчанні української мови і літератури в контексті положень «Нової української школи», де визначено роль української мови і літератури у формуванні ключових компетентностей, запровадження наскрізних змістових ліній, які відображають провідні соціально й особистісно значущі ідеї.

     Заступник директора  з навчальної роботи , учитель української мови і літератури  Залузького НВК Людмила Лаврентіївна Котяш зуміла поставити вирішення цієї проблеми у закладі  всіма учителями-предметниками. Навчання по наскрізних лініях реалізується, насамперед, через організацію навчального середовища – зміст та цілі наскрізних тем враховуються при формуванні духовного, соціального і фізичного середовища навчання; через навчальні предмети – виходячи із наскрізних тем при вивченні предмета проводяться відповідні трактовки, приклади і методи навчання, реалізуються надпредметні, міжкласові та загальношкільні проекти.

    А тому разом з колегами-словесниками було  чим поділитися. Креативно підійшли   до представлення свого досвіду, налаштувавши аудиторію на позитивне сприйняття  через притчу про музикальні інструменти, з метою  поєднати  виконавців і слухачів у єдине ціле. Такий настрій панував упродовж усього засідання.

   У виступі-презентації, який супроводжувався і відеороликами, Людмила Лаврентіївна кваліфіковано представила упровадження механізму реалізації наскрізних змістових ліній на своїх уроках.

  Лариса Опанасівна  не тільки розкрила шляхи реалізації компетентнісного підходу через  компетентнісно зорієнтовані завдання як  дієвого  інструменту  формування і перевірки рівня предметних, міжпредметних і ключових компетенцій (компетентностей), визначення подальших шляхів їх розвитку, а значить – розв’язання однієї з найактуальніших проблем сьогодення, але і практично опрацювала з учасниками різні види навчальних завдань ( філологічні, компетентнісно зорієнтовані задачі, комплексні). Над розв’язанням таких завдань працює у обласній авторській школі.

Учитель української мови і літератури Олександр Іванович Котяш ділився досвідом реалізації змістових наскрізних ліній «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», а також показав як користуватися навчальними Інтернет ресурсами для реалізації наскрізних змістових ліній на уроках української мови і літератури.

   Лілія  Василівна Шворак презентувала досвід реалізації на уроках НЛ «Здоров’я і безпека» , «Підприємливість і фінансова грамотність». Учителі підтверджували виступи прикладами, відео фрагментами, світлинами.

    А завершилася презентація- мелодія філологів Залузького НВК словами:

« Виражайте подив і захоплення всім, що роблять і говорять Ваші діти на Вашому уроці. І на високій ноті оптимізму розпочинайте і закінчуйте 45 незвичайних хвилин, які символічно називаємо уроком».  Цікаво і змістовно проведений семінар не залишив байдужим жодного з присутніх. Продовжилося обговорення, спілкування.

Методист РМК А.Цибульська

 

 

 

Переглядів: 250 | Додав: romachkin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz