Субота, 24.03.2018, 19:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2018 » Лютий » 28 » Семінар-практикум учителів англійської мови
15:23
Семінар-практикум учителів англійської мови

Семінар-практикум учителів англійської мови
 

       27 лютого 2018 року на базі районного методичного кабінету був проведений семінар-практикум з теми «Інтегрованість змісту уроку іноземної мови – важливий чинник розвитку ключових компетентностей учнів». Мета семінару – розкрити сутність інтеграції як інноваційної форми роботи.
Відкрила семінар методист РМК А. Цибульська, яка означила, що  2017-2018 навчальний рік  розпочався  реалізацією оновлених програм з іноземних мов для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Особливістю нового навчального змісту є те, що він передбачає розгортання навчально-виховного процесу не тільки за традиційною тематикою ситуативного спілкування, але й за чотирма інтегрованими змістовими лініями, а саме: «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров'я і безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність», які спрямовані на формування в учнів здатності застосовувати знання й уміння з різних предметів у реальних життєвих ситуаціях та подолання фрагментарності навчання.
    Інтегрований підхід зумовлює спрямованість освітнього процесу на комплексне сприйняття світу учнем через встановлення міжпредметних зв’язків.  
   У виступі «Інтегративна основа навчання іноземних мов» закцентувала увагу на необхідність використання найбільш ефективних засобів та технологій у навчальному процесі для досягнення такої мети як оволодіння учнями іншомовним спілкуванням. Охарактеризувала рівні інтеграції. Наголосила, що проблема актуальна і має знайти своє вирішення у загальноосвітніх навчальних закладах.
   Учителі англійської мови Орв’яницького навчально-виховного комплексу поділилися з колегами досвідом роботи щодо реалізації інтегрованості змісту уроків. Олена Михайлівна Буткевич розкрила питання «Особливості проведення інтегрованого уроку - шлях до цілісного сприйняття учнями навколишнього світу». Разом з учасниками семінару обговорила переваги інтерактивного уроку, структуру, використання різних форм і методів роботи на такому уроці, окреслила проблеми, які виникають під час організації інтегрованих уроків, переглянули фрагменти інтегрованого  відео уроку  «Основи здоров’я. Англійська мова. 6 клас. Тема. Харчування».
    Марія Павлівна Пешко  у виступі «Інтегроване навчання іноземної мови як засіб формування ключових компетентностей» зосередила увагу на міжпредметній інтеграції, яка представляє собою взаємозв’язок у навчанні шкільних предметів для формування в учнів цілісної картини світу. На своїх уроках велику увагу приділяє формуванню лінгвосоціокультурної компетенції, однією із складових якої є соціокультурна. Продемонстровані фрагменти відеоуроку показали використання матеріалу уроків географії.
     Тетяна Леонідівна Шмигельська поділилася досвідом використання інтегрованого характеру навчання у початкових класах через використання різноманітних вправ, засобів навчання, сучасних технологій навчання, ігрової діяльності. Показала міжпредметну інтеграцію на уроках англійської мови з використанням матеріалу з математики, трудового навчання, інформатики. Провела майстер-клас по використанню безкоштовних британських серверів для створення власних ігор.
     Учасники семінару дійшли висновку, що процес оволодіння іноземною мовою як засобом іншомовного спілкування  та іншомовної культури є інтегрованим. Принципи інтегрованого навчання покликані  розширювати світогляд, розвивати ерудицію та мовленнєву культуру, мислення учнів.

А.Цибульська , методист  КУ «Районний методичний кабінет»

 

Переглядів: 117 | Додав: romachkin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz