Вівторок, 20.02.2018, 22:53
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2018 » Січень » 24 » Семінар-практикум вчителів української мови
15:21
Семінар-практикум вчителів української мови

Семінар-практикум учителів української мови і літератури

    22 січня 2018 року на базі  КУ «Дубровицький районний методичний кабінет» відбувся семінар-практикум учителів української мови і літератури з теми «Компетентнісно орієнтоване навчання української мови і літератури».

   Очевидно, що знаннєва парадигма, на якій ґрунтується сучасна освіта, свій потенціал вичерпала. Забезпечення готовності вчителя до реалізації нових завдань в особистісному та професійному вимірі виступає обов'язковою умовою впровадження компетентнісного підходу до організації педагогічного процесу. Це вимагає певного підвищення професійної майстерності вчителя, оволодіння ним новими знаннями, сучасними компетенціями, методами і технологіями, які б дозволили перебудувати навчально-виховний процес відповідно до нових вимог  і підходів. Прагнучи іти в ногу з часом, учитель-словесник розуміє, що працювати в умовах традиційного навчання, де акцент, як правило, робиться на знаннях, уміннях і навичках, - значить відставати від вимог часу. Як усвідомлює й інше: переорієнтувати навчальний процес на формування компетентностей потребує серйозної підготовки як у плані формування предметних компетентностей, так і щодо вироблення загальнопредметних умінь, зокрема організаційно-діяльнісних. Відчуваючи потребу змін у  своїй діяльності, вчитель починає шукати відповідь на питання, що і як робити, з чого почати і як продовжувати, яким має бути кінцевий результат. Ідучи в клас на урок, учитель повинен чітко усвідомлювати мету своєї діяльності, знати, формування яких компетентностей буде відпрацьовуватися на занятті.

  Досвідом з даної проблеми ділилися вчителі –словесники Дубровицького навчально-виховного комплексу «Ліцей-школа»: Матвійчук Т.Я., Клюйко Г.М, Мартинчик Н.О., Паламарчук С.В., Легка І.І., Голубовська М.І., Романушко Л.Б. Цікавими, змістовними були виступи педагогів, підкріплені практичними вправами, майстер-класами, презентаціями, фрагментами відео уроків. Кожен зумів продемонструвати ту родзинку досвіду,  пошук тих технологій, методів та прийомів навчання, які в повній мірі допоможуть сформувати ключові компететності.

    З даної проблеми педагоги підвищують  професійний рівень на обласних семінарах, всеукраїнських фестивалях, майстер-класах, апробуючи нові технології на своїх уроках та діляться ними з колегами. Цікавою була розповідь Матвійчук Т.Я., яка неодноразово була учасником Всеукраїнського фестивалю «Мій особистісно зорієнтований урок». Мартинчик Н.О. брала участь у майстер-класі Богосвятської Анни-Марії Іванівни, члена-кореспондента Ноосферної академії науки та освіти, завідувача кафедри гуманітарної освіти КЗ ЛОР "Львівський ОІППО", кандидата філологічних наук, доцента, з теми "Імідж сучасного уроку літератури". Викликала інтерес у педагогів виступом Легка І.І. «Використання соціальних сервісів веб. 2.0 у роботі вчителів української мови і літератури."

     Учасники семінару-практикуму мали змогу попрацювати із компетентнісними завданнями, отримали зразки завдань.

    Методист КУ РМК А.Цибульська проаналізувала  кожен  із складників компетентності, зупинилася  на вимогах до сучасного компетентнісного уроку.

    Підсумком семінару стали слова  академіка АПН України Савченко О.Я., "компетентності складно формувати, а ще складніше вимірювати, але без цього якісна шкільна освіта у ХХІ столітті неможлива".

Методист КУ "Дубровицький  РМК" А.Цибульська

 

Матеріали семінару за посиланням тут. 

 

 

Переглядів: 49 | Додав: romachkin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz