Середа, 19.12.2018, 15:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2017 » Травень » 13 » Компетентнісно зорієнтоване навчання – в практику школи
07:37
Компетентнісно зорієнтоване навчання – в практику школи

Компетентнісно зорієнтоване навчання – в практику школи

     На виконання плану роботи Рівненського ОІППО 4 травня 2017 року на базі інституту відбувся науково-практичний семінар методистів української мови і літератури з теми «Компетентнісно зорієнтоване навчання української мови і літератури» (досвід роботи вчителів-словесників Дубровиччини).

     Учасники заходу обговорили особливості вивчення української мови і літератури в умовах реформування освіти, зокрема розглянули проблему формування компетентнісно орієнтованої особистості школяра засобами мови і літератури.

     Із сутністю компетентнісного підходу, станом його впровадження в загальноосвітніх навчальних закладах області ознайомив присутніх методист кабінету суспільно-гуманітарних предметів Рівненського ОІППО Піддубний М.А. Він же провів майстер-клас із формування літературних компетентностей на уроці української літератури з теми "Василь Симоненко, “Лебеді материнства”. Провідні мотиви поезії, символічний зміст образів".

     Методист комунальної установи «Дубровицький районний методичний кабінет» Цибульська А.П. поділилася досвідом організації методичного супроводу вивчення української мови і літератури в ЗНЗ Дубровицького району, звернула увагу на напрями діяльності з питань реалізації компетентнісного підходу та підвищення професійної компетентності вчителів-україністів.

     Досвід роботи з питань формування читацької компетентності, організації діалогічної взаємодії учня-читача з текстом художнього твору на уроках української літератури презентувала Гаврилюк О.В., кандидат педагогічних наук, вчитель української мови і літератури Рівненської української гімназії.

     Власний підхід до формування мовленнєвої компетентності особистості як шляху її соціалізації запропонувала Матвійчук Т.Я., вчитель Дубровицького навчально-виховного комплексу «Ліцей-школа».

     Про компетентнісно зорієнтовані завдання як засіб реалізації компетентнісної освіти, методику їх застосування говорила на семінарі Котяш Л.О., вчитель Залузького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Дубровицької райдержадміністрації.

     За результатами роботи учасники семінару уклали і прийняли методичні рекомендації щодо шляхів формування предметних компетентностей у процесі вивчення української мови і літератури.

Переглядів: 234 | Додав: romachkin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz