Понеділок, 19.11.2018, 11:34
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2017 » Березень » 2 » Семінар-практикум учителів німецької мови
12:00
Семінар-практикум учителів німецької мови

Навчаючи - учусь

      Знання іноземних мов – це ключ до успіху в сучасному світі, де спілкування іноземними мовами та обробка величезних обсягів інформації набуває все більшого значення. Інтерес до вивчення мов традиційно великий, бо, перефразовуючи відомий вислів, можна сміливо сказати, що той, хто володіє мовами, володіє світом.
      28 лютого 2017 року на базі Берестівського НВК відбувся районний семінар-практикум учителів німецької мови з теми «Формування умінь аудіювання та говоріння – нові методичні ідеї для занять німецької мови та використання онлайн-ресурсів на діяльнісно-орієнтованому занятті німецької мови». Про досвід своєї роботи розповіли Марія Миколаївна Герасимчук, вчитель німецької мови Мочулищенського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ», Світлана Віталіївна Вишневська, вчитель німецької мови Зеленської ЗОШ І-ІІ ступенів та Тетяна Миколаївна Клюйко, вчитель німецької мови Берестівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ». Вищеназвані педагоги були учасниками методико-дидактичного семінару для вчителів німецької мови Рівненської області, що проводився в рамках співпраці з відділом «Педагогічної кооперації з німецької мови» Гете-інституту в Україні спільно з Міністерством освіти і науки України. Отож, озброївшись новими методиками викладання німецької мови, вони забажали поділитися своїми здобутками  з колегами.
      Програма семінару була насиченою та різноманітною: презентував навчальний заклад директор Сергій Тимофійович Климчук, який, зокрема, наголосив на співпраці Берестівського НВК з Міжнародним економіко-гуманітарним університетом імені Степана Дем'янчука, пізнавальною була екскурсія навчально-виховним комплексом,  захоплюючою – рубрика «Веселий об'єктив», але найбільше задоволення учасники отримали від роботи у так званій методичній студії, де вправлялися у застосуванні найрізноманітніших прийомів і новітніх методик, цікавих ідей, що можуть бути використані під час проведення занять і сприятимуть мотивації учнів до вивчення німецької мови. Як зауважила методист комунальної установи «Дубровицький районний методичний кабінет» Анастасія Павлівна Цибульська, для успішної роботи треба не тільки володіти методикою навчання іноземних мов, а й стежити за змінами, які відбуваються у національній системі освіти, за конкретними завданнями, які постають перед сучасною школою. Сьогодні ми повинні навчити учнів використовувати іноземну мову як інструмент у діалозі культур і цивілізацій сучасного світу. Ми повинні підготувати їх до спілкування у реальних життєвих ситуаціях, навчити здобувати знання самостійно з метою вдосконалення в галузі обраної майбутньої професії. Саме на уроках іноземної мови вчитель повинен формувати в учнів уміння і навички іншомовного спілкування, передбачити досягнення ними такого рівня комунікативної компетенції, який був би достатнім для здійснення спілкування у певних комунікативних сферах, орієнтуватися у соціокультурних аспектах країни, мову якої вивчають. Основне – це дозволити відчути школярам упевненість у своїх силах, створювати природні життєві ситуації, де вони зможуть використати свої знання і поговорити про те, що їх цікавить. Викладання є мистецтво, а не ремесло – в цьому суть вчительської справи.

Клюйко Т.М., учитель німецької мови Берестівського НВК

 

 

Переглядів: 244 | Додав: romachkin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz