Понеділок, 19.11.2018, 11:20
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2017 » Лютий » 21 » Семінар-практикум 20.02.2017
15:50
Семінар-практикум 20.02.2017

Якщо ми будемо сьогодні навчати так,

як навчали вчора,

 ми вкрадемо в наших дітей завтра.

                                                                  Джон Дьюї, американський  філософ

 

    20 лютого 2017 року на базі комунальної установи «Дубровицький районний методичний кабінет» відбулося засідання  семінару-практикуму учителів української мови та літератури з теми «Формування організаційно-діяльнісної компетентності в учнів на уроках української мови та літератури».

    Актуальність проблеми  зумовлена суперечностями, що виникли між запитом українського суспільства на творчу особистість випускника середнього навчального закладу, підготовленого до самостійного дорослого життя, креативного використання здобутих знань, умінь і навичок, та сучасною шкільною системою навчання, неспроможною повною мірою розвивати творчий потенціал особистості учня; практичною значущістю вмінь учня планувати власні дії, здійснювати самоконтроль за навчально-пізнавальною діяльністю учнями і недостатньою розробленістю методичного інструментарію та невизначеністю у виборі методів, прийомів і технологій навчання української мови; наявністю в психолого-педагогічній і методичній літературі продуктивних методик і недостатньо ефективним їх застосуванням на уроках української мови та літератури в  школі. Тому мета семінару –практикуму  була спрямована на підвищення професійної компетентності вчителя української мови і літератури щодо впровадження компетентнісного навчання, формування в учнів оргдіяльнісної компетентності на уроках української словесності.

    Методист КУ «Дубровицький районний методичний кабінет» А.П.Цибульська у виступі-презентації «Здійснення компетентнісного підходу до навчаня української мови та літератури в умовах особистісної зорієнтованої освіти» закцентувала увагу вчителів-словесників на забезпечення  якісної підготовки  учнів через упровадження  компетентнісного підходу  до навчання як   основи формування діяльнісної (стратегічної) компетентності учнів.

    Досвідом роботи з даної проблеми поділилися вчителі-словесники Бережківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Сидоришина В.О. розкрила питання 

    «Формування оргдіяльнісної компетентності на уроках української мови» через запровадження на уроках  компетентнісних  завдань, оскільки вони спрямовані на вироблення навичок оволодіння стратегічними, організаційно-контрольними діями, за допомогою яких здійснюється загальне керівництво процесом пізнання, тактичними загальнопізнавальними (аналізувати, порівнювати, виділяти головне,  тощо), творчими й естетико-етичними вміннями. Всі ці вміння входять до структури діяльнісної (стратегічної) компетентності учня. Перегляд відеоуроку у 6 класі «Прикметник:загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль» дав можливість переконатися у  спрямованому, планомірному розвитку  мовленнєвої компетентності у процесі вивчення рідної мови.

         Бовгиря В.І. поділилася досвідом роботи щодо «Формування оргдіяльнісної компетентності на уроках української літератури». Відеоурок

української літератури в 10 класі(позакласне читання) з теми «І.Карпенко-Карий. Комедія»Хазяїн».Зображення в образі Пузиря українського капіталіста-землевласника» продемонстрував ,що діяльнісна змістова лінія виявляється у розвиткові й удосконаленні загальнопізнавальних, контрольно-оцінних та творчих умінь учнів. Школярі  оволоділи  вміннями робити спостереження (виділяти головне, порівнювати, систематизувати й узагальнювати, встановлювати причиново-наслідкові зв’язки), робити висновки ,  й доводити, давати оцінку явищам життя, виражати власні думки, почуття, переживання, мали змогу засвоїти  естетичні, морально – етичні поняття, втілені в образах літературних героїв, завдяки яким зазначені поняття стають доступнішими, яскравішими, впливаючи на розум і почуття і маючи неоціненне значення для формування внутрішнього світу людини.

    Слухачі мали можливість взяти участь у дискусії з визначеної теми, виробили методичні рекомендації.

 

Методист КУ РМК                       А.П.Цибульська   

   

 
Переглядів: 338 | Додав: romachkin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz