П`ятниця, 14.12.2018, 17:09
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2016 » Квітень » 15 » Школа адаптації молодого вчителя іноземної мови
09:22
Школа адаптації молодого вчителя іноземної мови

Як зробити урок читання ефективним

     На такій проблемі було закцентоване засідання  Школи адаптації молодого вчителя іноземної мови, яке проходило 12 квітня 2016 року на базі КУ районного методичного кабінету. Методист КУ РМК  А.Цибульська ознайомила з планом засідання Школи, обґрунтувала актуальність проблеми.

     Адже згідно з вимогами Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, вчителі повинні розвивати інформаційну компетентність учнів, що передбачає уміння школярів жити в сучасному інформаційному просторі, знаходити якомога більше точок дотику навчального предмета й зовнішніх інформаційних потоків, а також уміння працювати з навчальною інформацією, критично її сприймати та знаходити інформацію з різних джерел. Читання іноземною мовою, поряд з усним мов­ленням є важливим видом мовленнєвої діяльно­сті, який учень загальноосвітньої школи має опа­нувати згідно з вимогами програми. Адже вміння читати є найдоступнішим видом іншомовної мов­леннєвої діяльності, який дає можливість учням користуватися іноземною літературою для пошуку інформації, задоволення своїх читацьких інтере­сів.         

      Читання іноземною мовою є особливо актуаль­ним в умовах сьогодення, оскільки основний потік інформації в сучасному суспільстві англомовний, і від того, наскільки правильно ми розуміємо ма­теріал, залежить адекватна реакція. Крім того, читання сприяє збагаченню словникового запасу, покращенню усного мовлення, швидкому засвоєн­ню граматичного матеріалу, функціонального та творчого письма. За відсутності мовного середови­ща основним джерелом інформації є саме текст.

Учасники переглянули відеоекскурсію про Великоозерянський НВК. Учитель англійської мови закладу Інна Сергіївна Яцута презентувала своє  педагогічне портфоліо. Ознайомила з кабінетом, матеріально-дидактичною базою.

       Учителі англійської  мови Великоозерянського НВК Яцута Інна Сергіївна та Жакун Інна Сергіївна ділилися досвідом роботи по організації читання на уроках іноземної мови, зокрема, використання навичок читання  як засобу навчання. Особливу увагу приділили формуванню мотивації навчання, добору текстового матеріалу та основним етапам сучасного уроку читання.

      Слухачі мали можливість переглянути відеофрагменти уроків у 2,4,6 класах , на яких учні виконували різноманітні завдання  як на початку тексту, так і в кінці, дали більше уявлення про те, які дії повинен виконувати вчитель і учні у процесі роботи над читанням.  Цікаво організована робота в парах, яка виховує почуття відповідальності за виконання завдання.

    Керівник методичного об’єднання  вчителів іноземної мови 1-4 класів, вчитель англійської мови Дубровицької  ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Кудра Ірина Миколаївна, поділилася досвідом з використання Інтернет-ресурсів для підвищення фахової майстерності вчителя іноземної мови з питань навчання читання. Учасники  переглянули вебінар, підготовлений  видавництвом Macmillan Education  з даної проблеми. Ірина Миколаївна провела майстер-клас «How to Teach Reading Skills. Best Practices». Засідання завершилося виробленням методичних рекомендацій «Як зробити урок читання ефективним».

 

       Методист КУ РМК                                            А.Цибульська

    

Переглядів: 355 | Додав: romachkin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz