Середа, 19.12.2018, 15:17
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2016 » Квітень » 1 » Стаття про Постоєву С. М.
16:08
Стаття про Постоєву С. М.

З любов’ю до рідного народу і землі

Тільки духовність спроможна зробити Україну

суб'єктом світової історії.

(С. Кримський)

       24-25 березня 2016 року водинадцяте Національний університет «Острозька академія» гостинно прийняв 15 учасників фіналу Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування – 2016» із 7-ми областей України. Запрошені - вихователі дошкільних навчальних закладів, учителі загальноосвітніх шкіл, викладачі професійно-технічних і вищих навчальних закладів України, які викладають предмети духовно-моральногоспрямування, а саме: «Етика», «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Людина і світ», «Людина і суспільство» тощо. Фіналісти фестивалю пройшли через конкурсні випробування, що цьогоріч були приурочені темі «Біблія про любов до рідного народу й землі» (до 440-річчя заснування Острозької академії — колиски «Острозької Біблії») і складались із пʼяти етапів: письмовий тест на знання Святого Письма; представлення повідомлення на тему «Роль Острозької академії (16-17 ст. та 20-21 ст.) у перекладі Біблії й поширенні біблійних цінностей»; презентація фрагменту уроку для певного класу (за власним вибором з урахуванням загальної теми); демонстрація фрагменту уроку або виховного заходу - «Творчість на уроці духовно-морального спрямування»; розв’язання ситуацій духовно-морального змісту. 

   Достойно презентувала Рівненщину учасник з нашого краю – Світлана Миколаївна Постоєва, керівник районного семінару-практикуму учителів предметів духовно-морального спрямування, учитель основ християнської етики Висоцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Вразивши фаховою майстерністю присутніх, Світлана Миколаївна отримала звання лауреата ХІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування – 2016» та грамоту «За творчий підхід до викладання курсів духовно-морального спрямування», подарунки від організаторів та спонсорів фестивалю.

   «Справжнім долученням до світової освіти для учасників була можливість прослухати відкриту лекцію доктора Брюса А. Літла з Кембріджа, професора, старшого викладача філософії, директора колекції Френсіса А. Шеффера, США - видатного християнського апологета, який простежує історію створення і розвитку теодицеї, починаючи з Блаженного Августина до сучасності. (Більше десяти років Брюс Літл викладає в університетах і школах Європи та Азії. Має публікації у наукових журналах. З 2001 року очолює Центр віри й культури Л. Расс Буш у Південно-Східній богословській семінарії)», - розповіла Світлана Постоєва.

    «Острозька академія» - колиска європейської та української освіти дарувала усім присутнім ще одну цікаву зустріч із знаним науковцем, дослідником, архімандритом Греко-Католицької Церкви, доктором богослов'я і доктором літургіки, біблійним перекладачем, ієромонахом Студитського уставу, лауреатом Шевченківської премії (за переклад Острозької Біблії сучасною українською мовою, 2007), почесним професором і завідувачем кафедри богослов'я Національного університету «Острозька академія»  Рафаїлом Турконяком. «У 2003 році він закінчив унікальний 30-ти річний переклад Острозької Біблії сучасною українською мовою, дослідивши відомі тексти Святого Письма (оригінали) різними мовами. Отець Рафаїл власноручно створив старослов'янський шрифт, вимальовуючи на комп'ютері кожну літеру — велику й малу, кожен значок, властивий цій мові, розміщуючи їх так, як вони були надруковані в Острозькій Біблії. Вчений архімандрит Рафаїл Турконяк говорив, що цей новий, четвертий переклад Святого Письма українською мовою можна назвати новим етапом в історії українських перекладів Біблії. Вперше у нас є український Старий Завіт, перекладений не з єврейської мови, а з грецького тексту сімдесятьох. Це не літературний переклад, а дослівний. Основним для Турконяка було якомога точніше передати оригінальний церковнослов’янський текст Острозької Біблії, що складається з 76 книг. Такого повного списку не має жоден інший переклад» -захоплено згадувала по приїзді з м. Острога Світлана Миколаївна, збагатившись незабутніми враженнями та знаннями на фіналі Конкурсу.

   Щиро вітаємо пані Світлану зі званням лауреата, висловлюємо вдячність за ентузіазм, любов до благородної праці, активну життєву позицію та бажаємо вчительці й надалі творчого натхнення, нових звершень і успіхів на освітянській ниві!

Тетяна Пікнер, методист КУ «Дубровицький РМК»

 

  

Переглядів: 310 | Додав: romachkin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz