Вівторок, 24.04.2018, 10:22
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2016 » Березень » 25 » Людинотворчий потенціал курсів духовно-морального спрямування
10:24
Людинотворчий потенціал курсів духовно-морального спрямування

Людинотворчий потенціал курсів духовно-морального спрямування

     Сьогодні переорієнтація на пріоритетне формування духовно-ціннісної сфери особистості все більше сприймається як один із детермінуючих факторів освітньої модернізації. Виховання справжнього громадянина нашої держави нерозривно пов'язане з розвитком свідомого прагнення дитини до добра, пробудження в ній любові, співчуття, милосердя. Дитина не може стати особистістю й громадянином без засвоєння сучасних цивілізованих взаємовідносин, без дієвої участі й турботи про оточуючих.

     23 березня 2016 року у приміщенні КУ «Дубровицький районний методичний кабінет» відбулося заняття семінару-практикуму учителів предметів духовно-морального спрямування з теми «Людинотворчий потенціал курсів духовно-морального спрямування». На занятті було розглянуто ряд проблем, обговорено шляхи вирішення завдань духовно-ціннісного розвитку особистості засобами курсів духовно-морального спрямування та форм їх реалізації в освітньому просторі.

     Під час семінару присутні слухали виступи вчителів предметів духовно-морального спрямування Смородського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ»: «Використання людинотворчого потенціалу курсу основи християнської етики» - Адрикевич Марія Іванівна, учитель основ християнської етики; «Формування в учнів ставлення до моральних цінностей як до основи розвитку суспільно значущих рис і якостей особистості» - Ярошевич Олена Миколаївна, учитель етики. Марія Іванівна та Олена Миколаївна ділилися методикою та формами роботи, які використовують для сприяння розвитку в дітей бажання бути моральними, формування в учнів ставлення до християнських цінностей як до основи розвитку суспільно значущих рис і якостей особистості, розвитку позитивних моральних якостей та чеснот, спонукання учнів до самовдосконалення, та запропонували увазі вчителів перегляд відеозапису, проведеного ними напередодні семінару, інтегрованого заняття етики та основ християнської етики «У чому виявляється милосердя?».

     До участі в роботі семінару-практикуму долучились: Ютовець О. М., учитель Орв’яницького НВК, Мазанович В. В., учитель Туменського НВК, Бандура Т. М., учитель Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Рожко Н. Т., учитель Золотинської ЗОШ І-ІІ ст., Пікнер Т. М. методист КУ РМК. Організатори та учасники семінару наголошують, що гармонійний розвиток суспільства зумовлений саме наявністю відповідної духовної основи шкільного життя.

     У чому ж він, людинотворчий потенціал курсів духовно-морального спрямування? У формуванні в учнів індивідуальних ціннісно визначених проектів життя у напрямку досягнення нової, більш досконалої його якості та оптимальної поведінки в багатовимірних, кризових, форс-мажорних ситуаціях суспільства ризику. При цьому кожний урок повинен стати інтелектуально-творчою лабораторією, в якій вчитель і учень взаємодіють для обміну і насичення знаннями, де творчо опрацьовується поданий матеріал для максимальної ефективності навчання.

            Пікнер Т. М., методист КУ РМК

      

Переглядів: 269 | Додав: romachkin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz