Субота, 24.03.2018, 19:34
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2016 » Березень » 25 » Англійська для пізнання світу та культури
09:54
Англійська для пізнання світу та культури

Англійська для пізнання світу та культури

         22 березня 2016 року для  вчителів  англійської мови  на базі КУ  «Районний методичний кабінет»був проведений семінар-практикум з теми «Розвиток соціокультурної компетенції учнів на уроках англійської мови як парадигма підготовки до життя». Семінар відкрила методист КУ РМК А.Цибульська, яка зазначила, що актуальність теми обумовлена кардинальними перетвореннями,що відбуваються в Україні. Сьогодні у молоді розширюються можливості, відкриваються нові шляхи знайомства з іншими народами і культурами, реалізуються спільні освітні проекти і програми, зростає мобільність учнів і студентів, що сприяє розв’язанню завдань реформування національної системи та її поступовій інтеграції до європейського міжнародного освітнього простору. За умови трансформації українського суспільства і формування нової парадигми освіти, підвищуються роль іноземної мови як джерела знань про країну та світ і статус навчального предмета «Іноземна мова», головною метою якого повинен стати розвиток в учнів здатності до міжкультурного спілкування, формування комунікативної компетенції та її важливого складника – соціокультурної компетенції.

       Учитель англійської мови  Селецького НВК Ляхович Олександр Хомич має вагомі напрацювання  та досвід з даної теми. Тому учасникам семінару компетентно, професійно, на високому методичному рівні були представлені здобутки у виступі, презентаціях, відео фрагментах. Теоретичний блок містив алгоритм   реалізації соціокультурної компетенції відповідно до вимог Державного стандарту  та Програми  з іноземної мови. Практичний блок був насичений навчальним, дидактичним  матеріалом, спеціально підібраними тематичними текстами та вправами, завданнями до них, ілюстративним та аудіовізуальним матеріалом. Олександр Хомич закцентував увагу на роботі з автентичними текстами як основи формування соціокультурної компетенції учнів. Не менш цікавими  були досягнення лінгвокраїнознавчої компетенції у позакласній роботі, яка допомагає збільшити час мовленнєвої практики. Представлений досвід  Олександра Хомича був оціненений учасниками семінару аплодисментами.

      ​Блохіна  Ірина Петрівна, учитель англійської мови цього ж закладу, презентувала  своє педагогічне порт фоліо,поділилася досвідом роботи з питань використання активних форм і методів  на уроках англійської мови при формуванні соціокультурної компетенції. Учні залюбки готують проекти, працюють у парах, групах, граючись навчаються. Продемонструвала відео фрагменти уроків.

Учитель англійської мови Сварицевицького НВК Киркевич Оксана Сергіївна, провела  майстер-клас з використання технології веб-квест (WebQuest), яку застосовує на уроках англійської мови для розвитку соціокультурної компетенції.  Сьогодні вчителі іноземних мов всього світу широко використовують цю інноваційну технологію як один із засобів ефективного навчання мови з використанням ресурсів Інтернету.

     Слід відмітити, що веб-квест як освітня технологія спирається на такий підхід до навчання, в процесі якого відбувається створення нового. У ході роботи над веб-квестом учитель створює умови для самостійної розумової та творчої діяльності старшокласників і підтримує їх ініціативу. Він є консультантом, організатором і координатором проблемно-орієнтованої, дослідницької, навчально-пізнавальної діяльності учнів. У свою чергу, учні стають рівноправними «співучасниками процесу навчання», поділяючи зі своїм учителем відповідальність за його процес і результати.

  Керівник районного методичного об’єднання , учитель англійської мови Берестівського НВК Буткевич Марія Олексіївна, поділилася інформацією , яку отримала на обласному семінарі для вчителів англійської мови із тем “State Final Examination. MM Publications latest news”, “Bringing the real world into the classroom through reading”, “Teaching writing is … exciting!” за участю Наталі Хаммертон,  Вікторії Плішкової, методистів та консультантів видавництва MM Publications в Україні; Дмитра Колесника, регіонального менеджера. Наталі Хаммертон – тренер міжнародного рівня у галузі післядипломної освіти та підвищення кваліфікації вчителів англійської мови, яка постійно мешкає в Афінах та проводить семінари по всій Європі.

Теоретичне вивчення проблеми та практична діяльність вчителів дали змогу сформулювати рекомендації щодо оптимізації процесу формування соціокультурної компетенції.

Методист КУ  РМК                                             А.П.Цибульська

   

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 312 | Додав: romachkin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz