П`ятниця, 14.12.2018, 16:52
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2016 » Лютий » 23 » Семінар-практикум учителів української мови та літератури
14:58
Семінар-практикум учителів української мови та літератури

Учителі-словесники творять народ

     22 лютого 2016 року на базі КУ «Дубровицький районний методичний кабінет» відбувся семінар-практикум учителів української мови і літератури з теми «Розвиток компетентної особистості на засадах загальнолюдських та національних  цінностей у процесі вивчення української мови та літератури». Актуальною проблемою для вчителя-словесника є виховання висококультурної, інтелектуальної, духовно  зрілої, національно свідомої   особистості,  для  якої  поняття  добра, справедливості,  совісті,  милосердя,  обов’язку, гідності, патріотизму  набули  непохитності,  стали  власними  ціннісними  орієнтирами.

    Змістовним, актуальним був виступ-презентація учителя української мови і літератури Людинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Котяй Людмили Григорівни, яка окреслила пріоритетні напрями роботи з питань виховання загальнолюдських цінностей на уроках мови і літератури, основні   завдання  виховання  загальнолюдських  цінностей у  школярів,   умови ефективного  навчально-вихованого процесу на засадах формування загальнолюдських  цінностей, методологічні  засади    виховання загальнолюдських цінностей  школярів. Особливу увагу закцентувала на проведенні уроківневід'ємної частини навчального процесу, яка залишається однією з основних форм організації навчання. Сучасний урок має бути витвором мистецтва і майстерності педагога.

    Виховання в школі треба будувати, починаючи з уроку.  Великий педагог Василь Сухомлинський  стверджував, що за маленькою шкільною партою твориться народ. А творять його  в першу чергу вчителі української мови та літератури, «наставники думки, волі, духу людини», бо наука рідної мови, літератури – наука про найголовніше: про Україну, рідну землю, її силу й красу, її минуле й майбутнє.  

    Урок має унікальні можливості впливати на становлення багатьох якостей особистості учня та формування ціннісних орієнтацій учнів. Це зумовлює необхідність звернути увагу на виховний потенціал кожного уроку як джерела формування цих орієнтацій. Учитель української  мови і літератури цього ж закладу Мисько Надія Михайлівна  поділилася досвідом роботи по забезпеченню успішного  формування мовної особистості на засадах правописної компетентності та національних цінностей у процесі вивчення української мови. До уваги колег запропонувала відео урок  української мови у 7 класі на тему «Не з дієприкметниками».

    Колега, Марія Михайлівна Пляшко, висловила переконання, що уроки літератури  особливі, вони передбачають напружену роботу не тільки думки й пам'яті, а й душі та серця. Через зміст художніх творів, аналіз вчинків і почуттів персонажів, через сприйняття авторської позиції  намагається навчати дітей мислити, творити, схилятися перед мудрістю, бути добрими і чесними, виховувати любов і повагу до батьків, пошану до людей, пишатися тим, що вони українці, тобто мати загальнолюдські та національні цінності. На її думку, уроки літератури можна назвати уроками життя. На  уроках  прищеплює учням кращі моральні принципи майбутнього будівника вільної України. Для підтвердження запросила на перегляд відео уроку-роздуму з української літератури в 11 класі з використанням мультимедійної технології. Тема уроку: " О. П. Довженко. Кіноповість «Україна в огні» – твір про трагедію українського народу".

    Керівник школи методичної майстерності Котяш Лариса Опанасівна, учитель української мови і літератури Залузького НВК, у виступі-презентації "Загальнолюдські цінності. Чи актуально це сьогодні?" ще раз підкреслила значущість проблеми, надала практичні поради щодо виховання загальнолюдських цінностей та для діяльності вчителя – словесника.

    Учасники семінару поділилися враженнями від прослуханого та побаченого, виробили методичні рекомендації по реалізації даної проблеми.

                                                                                      Методист КУ РМК    А.Цибульська

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 605 | Додав: romachkin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz