Середа, 19.12.2018, 15:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2016 » Лютий » 10 » Семінар-практикум учителів німецької мови
14:43
Семінар-практикум учителів німецької мови

Семінар-практикум учителів німецької мови

   09 лютого 2016 року на базі КУ «Дубровицький районний методичний кабінет» відбувся семінар-практикум учителів німецької мови з теми «Проблеми та інноваційні підходи до навчання німецької мови».
    Методист РМК А.Цибульська разом із учасниками семінару окреслили ряд проблем, які необхідно вирішити  для забезпечення ефективного навчання німецької мови у загальноосвітніх навчальних закладах .

     До найбільш поширених причин втраченого інтересу до знань можна віднести :
- невміння вчитися і долати труднощі пізнавальної діяльності;
- складність та великий об'єм матеріалу, який потрібно засвоїти ;
- відсутність в учнів мотивації та бажання навчатися ;
- застарілість засобів навчання ;
- монотонність , одноманітність занять, традиційна структура уроку ;
- відсутність швидкої зміни подій, яскравих вражень ;
- пасивність учнів, які в переважній більшості випадків отримують „ готові завдання” через подачу вчителя, що зрештою призводить до неспроможності учнів аналізувати, самостійно осмислювати інформацію та приймати належні рішення, звикання отримувати все у готовому вигляді.

    Сьогодні в умовах перенасичення інформацією та необхідністю надання якісної освіти відбувається пошук ефективних технологій навчання. Тому одним зі шляхів інтенсифікації навчального процесу у школі є застосування інноваційних технологій навчання. Саме інновації спричиняють зміни в освіті взагалі та в навчанні іноземних мов, зокрема. Упевнені, що однією з причин виникнення необхідності застосування інноваційних технологій у навчанні є зміна ролі вчителя, який відтепер є координатором навчаль­ного процесу і спрямовує діяльність учнів. Відтак, володіння на високому рівні іншомовними знаннями з граматики, фонетики тощо, не забезпечує досягнення основної мети навчання іноземних мов - володіння нею з позамовною метою.

    Учитель німецької мови Мочулищенського НВК Герасимчук Марія Миколаївна поділилася з колегами досвідом по впровадженню інноваційних технологій на уроках німецької мови, презентувала професійне портфоліо, адже саме над такою проблемою вона і працює. Упевнена, що застосування інноваційних технологій у навчанні іноземних мов сприяє ефективнішому засвоєнню іншомовного матеріалу, підвищенню мотивації до вивчення іноземних мов та інтересу до культур інших країн; спрямовано на реалізацію основної мети навчання, формуванню іншомовної комунікативної компетентності учня.

   Марія Миколаївна з учасниками семінару провела урок на тему «Музика в нашому житті», застосувавши інноваційні технології. Учителі в ролі учнів виконували різні вправи, грали в ігри, мали змогу попрацювати з текстом пісні(за змістом пісні описати особу; прослухати, прочитати текст і заспівати (робота над вимовою); за текстом пісні опрацювати граматичну конструкцію; прочитати текст, висловити свою думку до тексту; скласти речення за текстом, визначити який тип речення; за ситуацією представити країну певним музичним твором.

     Досвідом роботи з даної теми семінару поділилася і вчитель німецької мови Берестівського НВК Клюйко Тетяна Миколаївна. Учасники семінару вкотре переконалися, що інноваційні технології навчання іноземних мов сприяють інтенси­фікації, оптимізації навчального процесу, а також сприяють організації самостійної роботи як молодших школярів, так і учнів основної і старшої школи.

                                                                                                                   Методист РМК А. Цибульська

 

 

Переглядів: 371 | Додав: romachkin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz