Середа, 24.01.2018, 01:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2016 » Лютий » 8 » Семінар-практикум заступників з виховної роботи
15:43
Семінар-практикум заступників з виховної роботи

                         Семінар-практикум  заступників з виховної роботи

     Сучасна школа стоїть на порозі превентивного виховання, що в перекладі з латинського означає попереджувальний, запобіжний. Суть превентивного виховання полягає в комплексному цілеспрямованому впливі на особистість, формуванні здорового способу життя, навичок відповідальної поведінки, виробленні імунітету до негативних впливів соціального оточення. Проблема превентивності завжди була і є пріоритетною в системі психолого-педагогічних, медичних, правових, соціальних досліджень у різних країнах світу. В Україні ця проблема набуває особливої гостроти, оскільки молодь формується в складних соціально-культурних умовах економічних і політичних суперечностей, неврівноваженості соціальних процесів, криміногенності суспільства.

         Зростає чисельність дітей з порушенням норм поведінки та тих, які відносяться до “групи  ризику” і долучаються до раннього алкоголізму, наркоманії, збільшується питома вага протиправної, агресивної поведінки підлітків під впливом  алкогольного та наркотичного сп'яніння. Мета превентивного виховання полягає у розвитку почуття соціальної відповідальності підлітків за свою поведінку, сприяє не лише усвідомленню своїх прав, а й обов’язків. Підлітків легше застерегти від правопорушень, аніж потім поставити на правильний шлях. Тому система виховних заходів школи має бути спрямована на вдосконалення способу життя учнів. Дитина має почувати себе комфортно у школі, особливо у класі, між однолітками та своїми вчителями. Якщо так є, то вона обирає для себе правильну соціальну орієнтацію. З метою підвищення професійної компетентності заступників директорів шкіл з виховної роботи щодо здійснення правовиховної роботи в навчальних закладах 5 грудня 2016 року в центрі позашкільної освіти відбувся семінар «Правопросвітницька освіта учнівської молоді як пріоритетний напрямок виховання».

      Із вступним  словом та про стан злочинності в районі  до колег звернулася Рабешко Г.З., головний спеціаліст управління освіти і науки Дубровицької РДА.

     Про співпрацю  служби у справах дітей та загальноосвітніх шкіл поділилася начальник служби Лобзун О.П.

     Досвідом роботи з важковиховуваними дітьми поділилася з колегами Ромаш О.Й.,   заступник  директора з виховної роботи Колківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів». Проводячи роботу з «проблемними» дітьми,  учителі школи надають велику увагу індивідуальному підходу, стараються створити умови захищеності та комфортності перебування  учня у класі, школі.

      Про психологічні аспекти превентивного та правового виховання в школі поділилася досвідом роботи  практичний психолог  Бруяка Л.М.

     Про змістове і технологічне наповнення процесу правового і превентивного виховання розповіла заступник з виховної роботи Кренько В.І.

    Заступник з виховної роботи  Сварицевицького НВК Яцута О.І. поділилася забезпеченням внутрішкільного контролю за станом виховної роботи.

    Про педагогічну раду як колегіальний орган правління поділилася заступник з виховної роботи Удрицького НВК,  Кухаревич Н.О. 

Всі слухачі семінару мали змогу висловити свої побажання та переконання з проблемної теми.

                                                                                                                                    Методист РМК Кот В.І.

 

 

Переглядів: 452 | Додав: romachkin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz