Плекаймо патріотів змалку!
Той, хто забув колиску, з якої піднявся, щоб піти по землі,
хто байдужий до матері, що вигодувала та виховала його,
не здатен переживати високі патріотичні почуття
В. Сухомлинський
Дошкільний період – найбільш сприятливий для формування громадянських рис особистості. Патріотичні почуття в дитини з раннього віку формуються поступово, під впливом батьків, вихователів, навколишнього природного середовища.
Саме в дошкільному закладі відбувається початковий етап соціальної адаптації дитини до умов життя в товаристві незнайомих людей. У зв’язку з цим перед педагогами постає завдання: формувати первинні прояви майбутнього громадянина, забезпечити входження дитини в природній світ, традиції українського народу.
З метою виявлення кращого педагогічного досвіду, підвищення професійної майстерності та збагачення власного досвіду педагогів новими ідеями і творчими знахідками 22 грудня 2015 року проведено фестиваль педагогічної творчості педагогів дошкільних навчальних закладів району «Плекаймо патріотів змалку!», в якому взяли участь Дубровицькі №1,4,5, Бережківський, Висоцький дошкільні навчальні заклади, дошкільні підрозділи Селецького, Лютинського навчально-виховних комплексів «Загальноосвітня школа-дошкільний навчальний заклад».
Учасники фестивалю представили власний педагогічний досвід з патріотичного виховання дітей дошкільного віку з тем: «Ознайомлення дошкільників із символами України», «Використання народної творчості під час проведення свята осені з дітьми старшого дошкільного віку», «Ознайомлення старших дошкільнят з козацькими забавами» (Борсук Т.М., Пляшко Р.Ф., Дубровицький дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу №5 «Світлячок»); «Родинне свято» (Бірук О.В., Дубровицький дошкільний навчальний заклад №1 «Теремок»); «Організація освітньо-виховної роботи з дітьми дошкільного віку з патріотичного виховання» (Кузіна О.М., Селецький навчально-виховний комплекс); «Використання українського фольклору та народних традицій в процесі патріотичного виховання дошкільнят» (Білозуб Л.І., Лютинський навчально-виховний комплекс); «Патріотичне виховання дітей дошкільного віку» (Антонюк В.Ф., Бережківський дошкільний навчальний заклад «Малятко»); «Патріотизм як основа виховання дітей дошкільного віку» (Главацька О.І., Висоцький дошкільний навчальний заклад «Льонок»); «Формування основ громадянської свідомості дошкільника» (Годунко В.І., Дубровицький дошкільний навчальний заклад №4 «Малятко»).
Педагоги дошкільних навчальних закладів поділилися творчими напрацюваннями використання різних методів та прийомів роботи під час організації освітньо-виховного процесу з дітьми з питань патріотичного виховання, представили впровадження інноваційних, інформаційно-комунікаційних технологій в освітньо-виховний процес дошкільних навчальних закладів.
Значну роль у вихованні у дітей любові до своєї Батьківщини, свого народу відіграють народні традиції – досвід, звичаї, погляди, смаки, норми поведінки, що склалися історично і передаються з покоління в покоління. Доброю традицією стало проведення народних свят та розваг в дошкільних навчальних закладах нашого району. Використовуємо різну тематику: «Заспіваймо пісню», «Різдвяні свята», «Хата моя, біла хата», «Тарас Григорович Шевченко», «Українські вечорниці» тощо.
Також у своїй професійній діяльності з метою виховання патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку, використовуємо багато бесід з дітьми, перегляд слайдів, фотографій про визначні пам’ятки міста, де ми живемо та ознайомлюємо з видатними людьми нашої країни: Т.Шевченком, Л.Українкою, Б. Хмельницьким, І. Франком.
Важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих, оскільки вони значно раніше переймають повне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання. Для того, щоб повернути духовні скарби наших прадідів, ми, батьки і педагоги, повинні допомагати дитині змалечку пізнавати звичаї та обряди свого народу, збагачувати мову скарбами усної народної творчості. Маємо навчити дітей змалку любити рідну мову та Батьківщину.
Віримо в єдність та гідне майбутнє України!
Методист Дубровицького РМК Олена Катрук
 
 
  |