Середа, 19.12.2018, 15:17
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2015 » Грудень » 11 » Семінар-практикум вчителів географії
17:06
Семінар-практикум вчителів географії

Семінар-практикум з виховання національно свідомого громадянина, патріота,  природолюба засобами шкільної географії

     Серед усіх шкільних наук географія є найромантичнішою, найбільш широкою і багатоплановою. Сучасний громадянин, не знаючи географії не зможе орієнтуватися в оточуючому нас динамічному світі, сприймати хоча б елементарну інформацію зі сторінок періодичних видань, радіо і телебачення. Не маючи елементарних знань про закони природи, людина втрачає зв’язок з самою ж природою, приймаючи руйнівні для обох рішення, знищуючи довкілля, ставлячи під загрозу і життя планети. Саме на уроках географії вчителі можуть навчити і виховати не байдужу людину, а таку що свідомо планує сьогоднішнє і майбутнє співіснування з природою. Ми живемо у складні часи, тому досить важливо, щоб не згас вогник доброти, відповідальності, любові до рідного краю, своєї Вітчизни.
    З метою поглиблення знань учителів про методи та прийоми виховання на уроках географії та в позакласний час національно свідомого громадянина, патріота,  природолюба у стінах КУ «Дубровицький районний методичний кабінет» 9 грудня 2015 року було проведено чергове заняття районного семінару-практикуму учителів географії з теми «Ефективна реалізація виховного потенціалу географії, зокрема виховання національно свідомого громадянина, патріота,  природолюба». Про роль медіакомпетентності та медіаграмотності вчителя географії у самореалізації, професійному рості та як показник його здатності до здійснення медіаосвіти школярів при вихованні національно свідомого громадянина, патріота,  природолюба говорила Пікнер Т. М., методист КУ РМК. Завдяки дирекції Туменського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» для учасників семінару була проведена віртуальна подорож навчальними кабінетами закладу. Власний досвід роботи («Використання інтерактивних технологій на уроках географії») презентувала лауреат районного етапу «Учитель року-2014» в номінації «Географія», учитель Туменського НВК Редзель Лариса Григорівна, запропонувавши для перегляду відеозапис свого уроку «Породи, що складають земну кору. Унікальні форми рельєфу та їх охорона».
    Досвідом роботи з виховання національно свідомих громадян, патріотів України за допомогою позакласних форм роботи поділилася керівник творчої групи вчителів географії району, учитель  Сварицевицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» Валентина Григорівна Грицюк, організувавши для присутніх незабутню, цікаву віртуальну подорож до Львова, яку в реальному вимірі у рамках розпочатого цим навчальним закладом проекту «Пізнай очима свою Батьківщину» напередодні неодноразово здійснювали школярі, педагоги Сварицевицького НВК під керівництвом Валентини Григорівни та на власній студії «Шкільний бульвар» змонтували й озвучили фільм «То є Львів». Вважаємо за доцільне навести цитату автора згаданого фільму, педагога Сварицевицького НВК Оксани Яцути: «Обравши національно-патріотичну стратегію розвитку школярів, … Сварицевицький заклад має намір виплекати гідне покоління українців, які будуть закохані у рідну землю і вірними своїй державі. Прагнучи пізнати культуру інших країн і міряючи на слух добробут інших держав, нам варто пам’ятати, що все-таки краще під ногами відчувати рідну землю з усіма її вадами, оспівувати її у своїх піснях, як робив це Андрій Скрябін, ніж душею летіти з теплого вирію додому, як роблять і робили це українські емігранти, зокрема батьки відомої на весь світ Квітки Цісик. Краще пізнати своїми очима красу і привілеї своєї Батьківщини, щоб мати правильне мірило й про інші держави».
                                                                                                                     Тетяна Пікнер, методист КУ РМК

Переглядів: 456 | Додав: romachkin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz