Субота, 24.03.2018, 19:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2015 » Грудень » 2 » Із молодих та ранніх
17:21
Із молодих та ранніх

Із молодих та ранніх


     Зліт і падіння нації безпосередньо залежать від шанобливого ставлення до педагогів та освіти. Моральні та етичні норми, культуру не можна успішно передавати від одного покоління іншому без великих учителів. Конфуцій сказав: «При створенні нової держави і управлінні нею, головним пріоритетом має бути хороша освіта». Разом з тим, педагогічні працівники повинні бути здатними до постійного самовдосконалення, орієнтованого на відповідність вимогам сьогодення. Сучасна педагогіка має потребу у висококваліфікованих спеціалістах, які здатні творчо підходити до організації навчально-виховного процесу та досягати високих якісних результатів.
    З 25 жовтня по 3 листопада 2015 року в Меморіалі "Яд Вашем" (Єрусалим, Ізраїль) відбувся Десятий щорічний навчально-методичний семінар з історії Голокосту в Європі для викладачів українських шкіл. До групи увійшли учасники, які представляли середні та вищі навчальні заклади різних областей України. Семінар в Єрусалимі відбувся завдяки зусиллям Українського центру вивчення історії Голокосту у співпраці з "Яд Вашем" та за підтримки Євроазійського єврейського конгресу.
    Учителі - суспільники Дубровиччини горді тим, що вдруге представниками від Рівненщини на навчанні такого рівня була вчитель від нашого району (першою - Бандура Т. М., педагог Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1) - Діжурко Людмила Йосипівна, учитель історії Висоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів. До моменту запрошення на Міжнародний семінар передувала клопітка багаторічна праця вчительки над результативністю: Людмила Йосипівна - учасниця Всеукраїнських навчально-методичних семінарів з історії Голокосту та проблем викладання цієї тематики в школах України (м. Черкаси, 2011 рік; м. Дніпропетровськ, 2012 рік); учні вчительки багато років поспіль ставали переможцями Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів з історії Голокосту (Захарова Оксана - лауреат  ХІ Всеукраїнського конкурсу «Історія та уроки Голокосту» (2011 р.), Ганько Тетяна - ІІІ місце у ІХ Міжнародному конкурсі творчих робіт «Уроки війни та Голокосту-уроки толерантності» (м. Дніпропетровськ, вересень 2012 р.), лауреат ХІІІ Всеукраїнського конкурсу «Історія та уроки Голокосту» (м. Київ, травень 2013 р.), Дубатовка Павло - абсолютне І місце у фіналі ХV Всеукраїнського конкурсу дослідницьких та творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського (травень 2015).
    Під час Міжнародного семінару у Єрусалимі Людмила Йосипівна брала участь у лекційних, теоретичних («Невідомі історії. Місця масових вбивств євреїв на окупованих  теренах колишнього СРСР» (п. Шуламіт Шулхані, Яд Вашем – Міжнародний інститут дослідження історії Голокосту), «Нацистська антиєврейська політика та її зв’язок з переслідуванням «інших жертв» у Третьому рейху» (Михайло Тяглий, Український центр вивчення історії Голокосту), «Євреї Східної Європи та Російської імперії» (д-р Ілля Лур’є, єврейський університет Єрусалиму), «Євреї та юдаїзм між Історією та Богом» (д-р Зеєв Дашевський, університет Бар-Ілан), «Нацистська ідеологія та євреї» (д-р Ірит Абрамські), «Радянське єврейство між двома світовими війнами» (д-р Аркадій Зельцер, Яд Вашем), «Доля єврейської культури мовою ідиш» (д-р Мордехай Юшковський, університет Бар-Ілан) та ряд ін.), практичних заняттях: практикуми з методиками Міжнародної школи викладання та вивчення історії Голокосту «Три ляльки», «Транспорт», «Спостерігачі», «Альбом Аушвіцу», «Сни відучора», «Стежка пам’яті», «Як викладати історію Голокосту, використовуючи фільми» (візуальний центр Яд Вашем), наша колега вчилася, як за допомогою методичних розробок та фільмів «Яд Вашем» викладати історію Голокосту в умовах, коли вже немає тих, хто його пережив. Учителька з Висоцької школи відвідала практикум-виставку з історії польських євреїв у міжвоєнний період  (Nayedet Polin, Яд Вашем), архіви Яд Вашем, була на зустрічах із очевидцем Катастрофи (п. Маня Бігунов), з Геннадієм Надоленко (посол України у Державі Ізраїль). Разом з групою Людмила Йосипівна побувала ще у ряді цікавих та важливих місць: в оглядовій екскурсії по Єрусалиму та до Храму Гробу Господнього, Саду праведників, Площі Варшавського гетто, екскурсії у Йорданську долину, Галілейське море, Голанські висоти, відвідала музей історії Ізраїля, Зал імен, Долину Общин, комплекс Яд Вашем та Синагогу, Мертве море,  Дитячий Меморіал, побувала у тунелях всесвітньовідомої Стіни Плачу.
   Міжнародні семінари такого зразка є хорошим майданчиком для обміну професійним досвідом із спеціалістами в галузі історії та педагогіки, а також поглибленню міжнародного співробітництва у вивченні важливих питань історії ХХ століття та подальшому формуванню в Україні атмосфери толерантності на основі усвідомлення уроків історії.
    За словами В. Сухомлинського, «...немає людей більш допитливих, невгамовних, більш одержимих думками про творчість, як учителі». Педагогічна діяльність – це передусім діяльність творча, адже без творчості неможливі ні виховний, ні навчальний процеси. Психологи доводять, що кожна особистість потребує досягнень. Прагнення успіху — процес керований, а бажання самовдосконалення — природне, дане нам від народження. Тому хочемо побажати, щоб повага та пошана від колег у школі, районі завжди були для Людмили Йосипівни Діжурко додатковим зовнішнім стимулом для подальшого творчого та професійного зростання!

     

Тетяна Пікнер, методист КУ РМК

 

Переглядів: 363 | Додав: romachkin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz