Середа, 19.12.2018, 15:32
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2015 » Листопад » 30 » Роль педагога-організатора щодо національно-патріотичного виховання, формування громадянської активності школярів
18:51
Роль педагога-організатора щодо національно-патріотичного виховання, формування громадянської активності школярів

Патріотизм – серцевина людини,
основа її активної позиції.

В.Сухомлинський


   На сьогодні в Україні усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції. Важливо, щоб кожен навчальний заклад став осередком становлення громадянина-патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу.
   Події останніх місяців дають підстави стверджувати, що переважна більшість громадян України, серед яких є і діти, і молодь, виявили високу патріотичну свідомість та міцну громадянську позицію. Це є свідченням системної виховної роботи педагогічних колективів навчальних закладів. Тому одним із найважливіших завдань педагогів є продовження роботи з формування у дітей та молоді громадянських якостей, розуміння приналежності до Українського народу. Особливу увагу слід приділити дітям та сім’ям, які переїхали із території військових дій, сприяти їх адаптації у нових умовах та нових колективах, залучати їх до активної діяльності та участі у позаурочних заходах, надавати можливість реалізовувати свій інтелектуальний, творчий, фізичний потенціал на благо України.
   Патріотичне виховання має наскрізно пронизувати весь навчально-виховний, органічно поєднувати національне, громадянське, моральне, родинно-сімейне, естетичне, правове, екологічне, фізичне, трудове виховання, базуватися на національній історії, знанні та відстоюванні своїх прав, виконанні конституційних і громадянських обов’язків, відповідальності за власне майбутнє, добробут та долю країни. 
   30 листопада 2015 року на базі на базі Дубровицького районного методичного кабінету відбувся семінар – практикум педагогів - організаторів з теми «Роль педагога-організатора щодо національно-патріотичного виховання, формування громадянської активності школярів» за матеріалами Миляцького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад».
У теоретичній частині семінару вчителів ознайомлено з  використанням сучасних підходів до організації національно - патріотичного виховання, з технологіями національно-патріотичного виховання особистості.
   Про структуру та основні елементи національно-патріотичного виховання Миляцького НВК розповіла Нікодімова Н.В., заступник з виховної роботи.
Формування національної свідомості школярів через роботу органів учнівського самоврядування презентувала  педагог-організатор Миляцького НВК,  Жакун Н.П..
   У практичній частині педагоги переглянули  виховний захід «Зустріч весни» з елементами народознавства.  
   Підсумком   теоретичної частини семінару-практикуму став майстер-клас заступника  з виховної роботи та педагога-організатора Миляцького НВК, «Українці ми завзяті…». Педагоги розподілилися на три групи та виконували цікаві завдання: колаж на тему «Український віночок», «Державні та народознавчі символи України», «Квіти в українських піснях».
   Учасники семінару обмінялися досвідом роботи з цього напряму виховання. Ознайомились з методичними рекомендаціями.

   
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

1.    Систематизувати знання педагогів – організаторів щодо використання  сучасних підходів до організації національно-патріотичного виховання школярів. 
2.    Створити в школі психологічний простір, який забезпечував би формування ціннісних ставлень особистості школяра.
3.    Формувати у методичному кабінеті закладу виставки літератури з реалізації Концепції  національно-патріотичного виховання.
4.    Ефективно використовувати національні традиції, історію та культуру рідного краю, новітні досягнення психолого-педагогічної науки і практики.
5.    Сприяти розвитку нових дитячих та учнівських організацій та об’єднань.

Переглядів: 870 | Додав: romachkin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz