Понеділок, 23.09.2019, 02:53
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2015 » Вересень » 23 » І засідання школи молодого практичного психолога та соціального педагога
09:22
І засідання школи молодого практичного психолога та соціального педагога

І засідання школи молодого практичного психолога та соціального педагога

   22 вересня 2015 року у приміщенні Дубровицького РМК зустрілися 6 практичних психологів та 1 соціальний педагог для обговорення питань підготовлених на засідання. Вереснева зустріч була присвячена теоретичній підготовці працівників психологічної служби. Після короткого знайомства молоді педагоги поділилися думками з приводу участі в обласному науково-практичному семінарі для новопризначених практичних психологів та соціальних педагогів з теми "Організаційно-методичні засади та принципи діяльності працівника психологічної служби". Колеги із захопленням ділилися приємними враженнями від побаченого, від отриманої інформації та спілкування з досвідченими фахівцями психологічної справи.
   В ході засідання школи Ю.Романушко, методист РМК, ознайомив із теоретичними засадами діяльності психологічної служби навчального закладу, а саме: обговорили підпорядкування та взаємодію психологічної служби, адміністрації закладу освіти, районного методичного кабінету; визначили категорії осіб, які охоплюються турботою служби та напрямки роботи з ними; опрацювали алгоритм діяльності та формування підходів до клієнта; визначили принципи ефективності психологічної служби. Потрібно відмітити, що засідання Школи не було схоже на звичайний урок з лектором та слухачами. Учасники в ході зустрічі обмінювалися думками, задавали уточнюючі запитання, допомагали підказками користуючись своїм досвідом чи знаннями.
   Для розвантаження та формування стійкої професійної направленості методист РМК запропонував переглянути "Поради досвідчених молодому психологу" (на основі інтернет-ресурсів).
   Не оминули на засіданні і питання особистісних та професійних якостей працівника психологічної служби. 
   Зважаючи на відсутність досвідчених колег, через поважні причини, практичну частину "Про ведення ділової документації" довелося проводити віртуально, на основі презентацій, рекомендацій, зразків документів (журналів, актів, паспортів). Спробували розставити акценти на унормуванні часу затраченого на певні види робіт, обговорили проблеми документування корекційної роботи та психологічного аналізу уроку. Зокрема визначили, яким об'ємом знань повинен володіти практичний психолог аби якісно проводити аналіз уроку. І у підсумку дійшли згоди, що молодому працівнику, у період становлення на посаді в найближчі роки не рекомендується відвідувати уроки з метою їх аналізу.
   Рефлексією завершилося І засідання працівників психологічної служби. Зі слів слухачів школи: "Засідання пройшло успішно. Кожен знайшов щось нове для роботи, або ствердився у складних, сумнівних питаннях діяльності або документування". 

      

 

   P.S.: Хочеться подякувати молодим та завзятим психологам і соціальним педагогам, які сповнені ентузіазму, за спілкування, бажання вдосконалюватися і рости фахово! Нехай тези із питання ефективності діяльності психологічної служби Вашого закладу стануть згодом реальністю.

Матеріали засідання можна завантажити тут...

Переглядів: 486 | Додав: romachkin | Теги: Дубровицький РМК, психолог, школа молодого педагога, соціальний педагог | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz