Понеділок, 23.09.2019, 03:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » 2015 » Квітень » 28 » Урок – це творчість учителя
09:26
Урок – це творчість учителя

Урок – це творчість учителя

   21 квітня 2015 року  в актовій залі районного ЦПО  зібралися учасники семінару-практикуму вчителів англійської мови , які навчають молодших школярів. Педагоги відчували потребу у створенні  формату нового уроку, що відповідає сучасним  вимогам суспільства. Тому темою семінару-практикуму було «Підвищення ефективності та якості уроку англійської мови як один із головних напрямів забезпечення результативності навчання в початковій школі». Урок – це той вид педагогічної діяльності, де можна реалізувати всі види творчої діяльності, методичної роботи і здібності вчителя. Одним із важливих принципів є комунікативна спрямованість навчального процесу  на уроці. Актуальним завданням сучасного уроку є створення умов для формування критичного мислення, рефлексії, психології досягнень і навичок саморозвитку. Що ж необхідно вчителю, щоб здійснювати навчально-виховний процес на рівні сучасного методичного стандарту? 
   Семінар розпочався з позитивного емоційного налаштування. Учасники обмінялися смайликами із побажаннями. У виступі-презентації методиста КУ «Дубровицький районний методичний кабінет» А.Цибульської були сформульовані поняття «ефективність уроку», « якість уроку» та окреслені їх шляхи підвищення через особистість учителя, який організовує урок, створення сприятливого психологічного клімату, організацію самостійної роботи, в результаті якої учень здобуває знання, колективне навчання як одного з найефективніших засобів підвищення результативності роботи вчителя іноземної мови під час формування комунікативної компетенції учнів, диференціацію та індивідуалізацію навчання, проектну роботу та інше. Особливу увагу було закцентовано на майстерності вчителя здійснити аналіз та самоаналіз уроків не заради критики, а з метою конструктивізму.

   Практично-методичний блок був представлений учителями  англійської мови Бережківської ЗОШ І-ІІІ ст. Кузло Наталією Іванівною та  Заслуцького НВК Герасимчук Тетяною Петрівною. Педагоги поділилися досвідом роботи з проблеми семінару. Відеоурок у 3 класі «Мій дім» (учитель Кузло Н.І.) показав ефективність  використання інноваційних інтерактивних технологій для формування комунікативних компетентностей учнів, зокрема, використання  ІКТ на різних етапах уроку.  Фрагменти відеоуроків та позакласний захід (інсценізація казки «Попелюшка»), продемонстрований Герасимчук Т.П., переконав учасників семінару , що завдяки творчому підходу вчителя до планування роботи на уроці школярі набувають навичок здорової міжособистісної комунікації, сприяє  активізації самостійного мислення, розумової  діяльності та забезпечує високий рівень мотивації до вивчення англійської мови. Педагоги  активно включилися в самоаналіз та аналіз уроків, де обґрунтовували доцільність чи недоцільність вправ, бачення альтернативних шляхів удосконалення ефективності навчальної діяльності педагога на уроці. З метою підвищення ефективності та якості уроку учасники семінару виробили методичні рекомендації, одним із пунктів яких є постійне підвищення власного рівня педагогічної майстерності, рівня самоосвітньої діяльності, участі в інноваціях, експериментах,творчих пошуках, навчанні з питань підвищення ефективності та якості уроку як одного з головних напрямків забезпечення результативності навчання в початковій школі через координацію зусиль методичних структур різного рівня.

 

Методист КУ РМК А.Цибульська

Переглядів: 654 | Додав: romachkin | Теги: Герасимчук, урок, Кузло, англійська мова, Цибульська | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz