Четвер, 19.10.2017, 12:57
Вітаю Вас Гість | RSS

Дошкілля

 


Районне методичне об’єднання музичних керівників

      24 квітня 2017 року в Дубровицькому РМК пройшло методичне об’єднання музичних керівників ДНЗ Дубровицького району з теми: «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами театралізованої діяльності». Питання розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами театралізованої діяльності висвітлила Рембезі С.В., керівник районного методичного об’єнання, музичний керівник Дубровицького ДНЗ№5. Про театралізовану діяльність як визначальний фактор креативного розвитку дітей старшого дошкільного року та компетентісний підхід до організації театралізованої діяльності в ДНЗ повідомила Катрук О.С., методист РМК. Досвідом організації роботи з вихованцями Селецького ДНЗ «Сонечко» поділилася музичний керівник закладу Заблоцька М.З. Завершилося засідання обговоренням проекту методичних рекомендацій з теми засідання та діагностичним анкетуванням.

 


Працює творча група вихователів-методистів ДНЗ

20 лютого 2017 року відбулося засідання творчої групи вихователів-методистістів ДНЗ, яка працює над темою «Діяльнісно-компетентнісний підхід до організації навчально-виховного процесу як умова розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку та зростання фахової майстерності педагога в умовах інноваційного освітнього середовища».

  Продовження тут...


Переможці конкурсу «Кращий ДНЗ» - Берестівський ДНЗ «Берізка»!

    Підведено підсумки обласного конкурсу «Кращий дошкільний навчальний заклад» у номінаціях «дошкільний навчальний заклад сільської місцевості» та «міський дошкільний навчальний заклад». Рейтинг визначався у відповідності до Положення про конкурс.

Кращим дошкільним навчальним закладом сільської місцевості визнано дошкільний підрозділ Берестівського НВК (І місце).

   Продовження тут...


 Формування у вихованців різновікової групи навичок спілкування і ефективної взаємодії з іншими дітьми, дорослими людьми, - таку проблему розглянуло районне методичне об’єднання вихователів різновікових груп, яке відбулося 27.01.2017 р. в приміщенні Дубровицького РМК.

    Упродовж засідання розглянуто питання: формування у вихованців навичок спілкування і ефективної взаємодії з іншими дітьми, дорослими людьми (Волошина Л.Ф., вихователь Лютинського НВК) Продовження тут...   


Педагоги дошкільних навчальних закладів Дубровиччини – творчі!

Бути гарним педагогом –

це бути справжнім реформатором

майбутнього життя України,
бути апостолом Правди і Науки

С.Русова

     З метою виявлення кращого педагогічного досвіду, підвищення професійної майстерності та збагачення власного досвіду педагогів новими ідеями і творчими знахідками 16 грудня 2016 року в Дубровицькому РМК проведено фестиваль педагогічної творчості педагогів  дошкільних навчальних закладів району «Впровадження інноваційних підходів у навчально-виховний процес дошкільного навчального закладу», в якому взяли участь Дубровицькі №1,4,5, Людинський дошкільний навчальний заклад, дошкільні підрозділи

Продовження тут...


Розв’язання пріоритетних  завдань з національно-патріотичного виховання в умовах сьогодення

         14 грудня 2016 року в Дубровицькому РМК пройшло засіданя районного методичного об’єднання вихователів молодших та середніх груп ДНЗ за матеріалами Людинського ДНЗ «Берізка». Упродовж засідання було розглянуто питання:
1. Ознайомлення  з інструктивно-методичними рекомендаціями « Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах». Катрук О.С. , методист РМК.

  Продовження тут...


Районне методичне об’єднання музичних керівників ДНЗ

        8 листопада 2016 року в приміщенні Дубровицького РМК пройшло засідання районного методичного засідання музичних керівників дошкільних навчальних закладів з теми: «Діяльнісно-компетентісний підхід до організації музичного виховання в ДНЗ». Катрук О.С., методист РМК висвітлила питання: компетентісний підхід в дошкільній освіті, особливості організації діяльнісного навчання    у музичному вихованні дітей. Рембезі С.В. , музичний керівник Дубровицького ДНЗ №5, керівник МО прозвітувала про проходження курсової підготовки в РОІППО. Продовження тут...


Економічне виховання як складова частина навчально-виховного процесу дітей старшого дошкільного віку

     31 жовтня 2016 року в Дубровицькому ДНЗ№ 4 "Малятко" пройшло засідання районного методичного об’єднання вихователів старших груп та груп короткотривалого перебування дітей ДНЗ. Під час теоретичного блоку було розглянуто питання: вимоги програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» з підрозділу  «Основи економічної культури» в старшій групі ДНЗ (Катрук О.С., методист РМК ); організація економічної освіти в  старшій групі ДНЗ як засіб всебічного розвитку дошкільників (Сокол І.М., вихователь   ДНЗ№1); формування  первинного економічного досвіду дитини у різних видах діяльності (Пиричак Л.І.,  вихователь старшої групи ДНЗ№4).      Продовження тут...


Семінар вихователів груп раннього віку  

      18 жовтня 2016 року в Дубровицькому ДНЗ №4 відбувся епізодичний семінар вихователів груп раннього віку. Педагоги обговорили сучасні тенденції організації та планування навчально-виховного процесу в групі раннього віку та розглянули питання: психологічна характеристика дитини 3 року життя, адаптація дітей раннього дошкільного віку до умов ДНЗ (Корчемлюк Л.І.., психолог Дубровицького ДНЗ №1); організація  та проведення освітньої роботи з дітьми раннього віку (Красько О.В.,вихователь-методист Дубровицького ДНЗ№1.  Продовження тут...


Методичний кейс працівника дошкільної освіти на 2016-2017 н.р.


 "Веселі старти" у ДНЗ Дубровиччини

      З 30.05.2016 року по 01.06.2016  року проведено спортивні свята серед дошкільників середніх та старших груп дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад».

       Упродовж трьох днів вихованці ДНЗ району брали участь в оздоровчих та фізкультурно-розвивальних заходах та вкотре довели, що  вони здатні самостійно застосовувати руховий досвід у повсякденному житті, володіють основними рухами (ходьбою, бігом, стрибками, лазінням). Наші діти – найкращі!


Здоровий спосіб життя формуємо з дошкільного віку

     30 березня 2016 року у Дубровицькому РМК відбулося засідання районного методичного об’єднання вихователів молодших та середніх груп дошкільних навчальних закладів з теми: «Формування основ здорового способу життя».

      Присутні члени розглянули питання: значення формування культури здорового способу життя в ДНЗ (Катрук О.С., методист РМК); завдання програми «Українське дошкілля» Продовження тут... 


Про творчу групу вихователів ДНЗ

      8 лютого в приміщенні Дубровицького районного методичного кабінету відбулося чергове засідання творчої групи вихователів ДНЗ (керівник Пасько М.В., вихователь Дубровицького ДНЗ№5), на якому обговорювалися питання використання інтерактивних методів роботи на заняттях з розвитку мовлення дітей дошкільного віку та впровадження ІКТ з метою формування комунікативної компетенції дошкільників. Присутні педагоги поділилися досвідом роботи з проблемних питань.

 

   


Плекаймо патріотів змалку!

Той, хто забув колиску, з якої піднявся, щоб піти по землі,

хто байдужий до матері, що вигодувала та виховала його,

не здатен переживати високі патріотичні почуття

В. Сухомлинський

 

   Дошкільний період – найбільш сприятливий для формування громадянських рис особистості. Патріотичні почуття в дитини з раннього віку формуються поступово, під впливом батьків, вихователів, навколишнього природного середовища.

    Саме в дошкільному закладі відбувається початковий етап соціальної адаптації дитини до умов життя в товаристві незнайомих людей. У зв’язку з цим перед педагогами постає завдання: формувати первинні прояви майбутнього громадянина, забезпечити входження дитини в природній світ, традиції українського народу.

Продовження тут


Формуємо природничо-екологічну компетенцію дітей дошкільного віку

     

   Втручання людини у закони природи стає причиною екологічних катастроф, недотримання правил поведінки у природі спричиняє значну шкоду рослинному та тваринному світу. Саме тому так важливо формувати у дітей дошкільного віку основи екологічної культури, навички природоохоронної діяльності.

   14 грудня 2015 року в Дубровицькому РМК відбулося чергове засідання районного МО вихователів молодших та середніх груп дошкільних навчальних закладів району.

Продовження  тут...


 Як навчити дітей здоровому способу життя


    З давніх-давен відоме гасло “Твоє здоров’я – в твоїх руках”. але щоб навчитися берегти здоров’я, треба знати про самих себе, про стан свого організму. Слово “здоров’я” супроводжує дитину від моменту її народження. Ще навіть не знаючи, що воно означає, три-п’ятирічний малюк каже: “Я здоровий, якщо не хворію”.

Продовження тут...


   «Педагогічний досвід як засіб навчально-методичного забезпечення дошкільної освіти» -  таку тему було розглянуто на семінарі - практикумі завідувачів, методистів ДНЗ, заступників директора НВК, який відбувся 23 листопада 2015 року в Дубровицькому РМК. Упродовж роботи семінару-практикуму було розглянуто питання: педагогічний досвід як засіб навчально-методичного забезпечення дошкільної освіти (Рабешко Н.А., заступник директора Лютинського НВК); принципи та правила виявлення, вивчення, узагальнення, поширення педагогічного досвіду в ДНЗ (Катрук О.С.,методист РМК); оформлення матеріалів передового педагогічного досвіду (Красько О.О.,вихователь-методист  Дубровицького ДНЗ№1); поширення  педагогічного досвіду у  Дубровицькому дошкільному навчальному закладі №5 (Борсук Т.М., вихователь-методист Дубровицького ДНЗ№5).
   Присутні педагоги познайомилися  з досвідом роботи вихователя ДНЗ№1 Цвар Н.В. з теми: «Розвиток творчих здібностей дітей засобами нетрадиційних технік малювання». Обговорили пропозиції щодо упровадження ПД в дошкільних навчальних закладах району.
   На семінарі була присутня головний спеціаліст відділу освіти Легка Л.В., яка подякувала за підготовку змістовного заходу та зробила ряд оголошень з питань управлінської діяльності.

               

   Доступно для завантаження...

 


Музичні керівники вивчають інновації

   19 листопада в Дубровицькому РМК пройшло засідання районного методичного об’єднання музичних керівників ДНЗ з теми: «Логоритміка як інноваційна методика у музичному вихованні дошкільнят». Досвідом роботи з  проблемної теми поділилася керівник МО, музичний керівник Дубровицького ДНЗ (ясел-садка) комбінованого типу№5 «Світлячок» Рембезі Світлана Василівна. Присутні педагоги переглянули відеозаписи фрагментів занять із логоритміки з вихованцями гуртка «Весела логоритміка» (керівники: Скаржинець Н.В., Рембезі С.В.) та переконалися, що завдяки логоритміці та творчої імпровізації діти стають  співтворцями  заняття, навчаються правильно вимовляти «складні» звуки, легко і весело розвиваються свої музичні здібності.
   Методист райметодкабінету Катрук О.С. провела інтерактивну гру «Погода мого серця», впродовж якої  музичні керівники поділилися своїми враженнями від проведеного майстер-класу. Члени районного методичного об’єднання обговорили та прийняли методичні рекомендації з теми засідання, зазначивши, що використання логоритмічних вправ на музичних заняттях  виправдано та корисно, оскільки допомагає розвинути у дітей просторові уявлення, звуко-висотний слух, почуття ритму, здатність відчувати в музиці, рухах ритмічну спрямованість, виховувати емоційний відгук на музику, удосконалювати особистісні якості наших вихованців.

          

     

Методичні рекомендації до засідання районного методичного об'єднання музкерівників з теми


Працює творча група  вихователів ДНЗ району

    10 листопада 2015 року відбулося чергове засідання творчої групи вихователів дошкільних навчальних закладів Дубровицького району з теми: «Використання ІКТ в освітньо-виховному процесі ДНЗ на заняттях з розвитку  мовлення та в повсякденному житті». Про активізацію використання мультимедійних презентацій на заняттях з розвитку мовлення за умови наявності комп’ютерної техніки наголосила методист РМК Катрук О.С.

      

    Вихователь Селецького ДНЗ Коркош О.М. поділилася досвідом впровадження ІКТ на заняттях з розвитку мовлення та у повсякденному житті, члени творчої групи обговорили конспекти занять з використанням мультимедійних презентацій для дітей молодшого, середнього, старшого дошкільного віку.
Пасько М.В., керівник творчої групи, вихователь Дубровицького ДНЗ№5 познайомила присутніх з досвідом роботи з теми: «Використання мультфільмів на заняттях та в повсякденному житті з метою розвитку мовлення  дітей».
   Присутні педагоги поділилися  враженнями від переглянутих матеріалів  та обговорили наступні завдання.


Валеологія щодня! 

    30 жовтня 2015року на базі Дубровицького РМК пройшло районне методичне об’єднання вихователів різновікових груп дошкільних навчальних закладів з теми: «Основи здоров’я  дітей дошкільного віку», яке зосередило увагу педагогів на  важливості і основних напрямках формування культури здорового способу життя дітей дошкільного віку у дошкільному навчальному закладі.
    Методист райметодкабінету Катрук О.С. розкрила питання «Значення формування культури здорового способу життя в ДНЗ».
    Грицюк В.В., вихователь Сварицевицького ДНЗ поділилася досвідом роботи з теми: «Розвиток  і формування фізичних навичок здорового способу життя дітей дошкільного віку».

 

Продовження тут...


Народознавство як складова частина навчально-виховного процесу дітей старшого дошкільного віку

   Саме цю проблемну тему було розглянуто на черговому засіданні членів районного методичного об’єднання вихователів груп старшого дошкільного віку, яке відбулося 23 жовтня 2015 року на базі Дубровицького РМК.

 

   Методист Катрук О.С. наголосила на виконання завдань програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» з підрозділу  «Народознавство» в старшій групі ДНЗ. Досвідом роботи з народознавства поділилися вихователі Орв’яницького ДНЗ Васькевич Н.І., Негамачанова Н.Г. Вихователі району  познайомилися з організацією народознавчої роботи в старшій групі дошкільного навчального закладу «Казка», народознавчою кімнатою як засобом прилучення дітей до народних традицій рідного села, а також переглянули відеозапис інтегрованого заняття з дітьми старшої групи «Віночок» з теми: «Наша Батьківщина – червона калина», яке провела вихователь Негамачанова Н.Г.

 

   Присутні педагоги взяли участь у тренінгу з теми: «Виявлення  рівня засвоєння народознавчих знань у дітей старшої групи ДНЗ» та обговорили   проект методичних рекомендацій з теми  засідання.


Вихователі груп раннього віку зустрілися, щоб обговорити актуальні питання організації освітньо-виховної роботи з дітьми

    29 вересня 2015 року в Дубровицькому ДНЗ№5 відбувся епізодичний семінар для вихователів груп раннього віку дошкільних навчальних закладів.
   Учасники семінару познайомилися з з сучасними підходами до організації змісту навчально-виховної роботи з дітьми раннього віку, розглянули питання: психологічна характеристика дитини 3 року життя. Адаптація дітей раннього дошкільного віку до умов ДНЗ (Бовгиря Є.І.., психолог Дубровицького ДНЗ №5); організація  та проведення освітньої роботи з дітьми раннього віку (Салівонова Л.М., вихователь-методист Дубровицького ДНЗ№1); створення розвивального середовища в групі раннього віку (Шкут Л.С.,вихователь Дубровицького ДНЗ №5);планування роботи в групах раннього віку (Борсук Т.М., вихователь-методист  Дубровицького ДНЗ №5); роль педагога в формуванні самооцінки дитини раннього віку (Катрук О.С., методист РМК).

          


Віртуальний фестиваль "Дошкілля Дубровиччини - 2015"


Для реалізації завдань Державного стандарту дошкільної освіти, Базового компонента,  упродовж 2015-2016 навчального року опрацювати (методичний кейс працівника дошкільної освіти):

-    інструктивно-методичні рекомендації «Про організацію освітньої  роботи в дошкільних навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році» (додаток до листа Міністерства освіти і науки молоді та спорту України від 20.05.2015 № 1/9-249), 
-    наказ МОН України від 20.04.2015 №446  «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності»,
-    лист МОН України від 13.08.2015 №1-9-387 «Про перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році,
-    Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді.


Нарада-семінар завідувачів ДНЗ, заступників директора НВК з навчально-виховної роботи (дошкільна освіта)

    25 травня в Дубровицькому РМК відбулася нарада-семінар завідувачів ДНЗ, заступників директора НВК з навчально-виховної роботи (дошкільна освіта).
     Присутні педагоги з 31 навчального закладу, головний спеціаліст відділу освіти Легка Л.В., методист райметодкабінету Катрук О.С. привітали дипломанта обласного етапу ХІІ ярмарку-конкурсу педагогічної творчості, вихователя Дубровицького ДНЗ№1 Корчемлюк Л.І., побажали подальших творчих злетів у професійній діяльності. Упродовж наради розглянуто питання: про виконання Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах району (по результатах тематичної перевірки), про проведення Тижня безпеки дитини в ДНЗ, про підсумки атестації педагогічних кадрів у 2014-2015 навчальному році, про проведення обліку дітей дошкільного віку у 2015 році. Головний спеціаліст відділу освіти Легка Л.В. довела до відома завідувачів ДНЗ нові законодавчі та нормативно-правові документи, що регламентують діяльність закладів освіти.

Продовження тут...


Про районне МО вихователів різновікових груп ДНЗ

«Дошкільники» - це не просто найперша ланка освіти, 
це окрема «нація» в освітянській державі


   15 травня 2015 р. в Дубровицькому районному методичному кабінеті відбулося засідання районного методичного об’єднання вихователів різновікових груп дошкільних навчальних закладів з теми: «Формування сенсорно-пізнавальної, математичної компетенцій в різновіковій групі ДНЗ», з метою впровадження особистісно орієнтованого і компетентнісного підходів до формування сенсорно-пізнавальної та математичної компетенцій в різновіковій групі  ДНЗ, вивчення і реалізації нових державних вимог.
   Теоретичний блок розпочався засіданням круглого столу з теми: «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі різновікової групи», в якому взяли участь методист РМК Катрук О.С., керівник МО Мельник Т.М., заступник директора Орв’яницького НВК з навчально-виховної роботи (дошкільна освіта), а також члени методичного об’єднання вихователів різновікових груп. Було розглянуто питання: сенсорний розвиток дитини в БК, орієнтири в реалізації сучасних державних    вимог, сенсорне виховання дітей різного віку, розвиток пізнавальної активності дошкільників, формування елементарних математичних уявлень в ДНЗ.

   Продовження тут...


Патріотичне виховання дошкільнят засобами музики

   27 квітня 2015р. у Дубровицькому РМК  відбулося засідання районного методичного об’єднання музичних керівників з теми: «Патріотичне виховання дошкільнят засобами музики».
Методист районного методичного кабінету Катрук О.С. зупинилась на актуальності патріотичного виховання в дошкільному навчальному закладі, прочитала міні-лекцію з теми: «Виховання громадянина-патріота засобами музики в педагогіці В.О.Сухомлинського та в сучасній освітній практиці». 
   Досвідом роботи з використання українського музичного фольклору та народних традицій під час організації музичної діяльності дошкільників поділилася Рембезі С.В., музичний керівник Дубровицького ДНЗ№5, керівник районного МО.
   У практичній частині музичні керівники дошкільних навчальних закладів району здійснили віртуальну екскурсію Лютинським ДНЗ «Світлячок», переглянули відеозапис розваги з дітьми різновікової групи Лютинського ДНЗ «Ой ти, весно красна!», яку провели музичний керівник закладу Білозуб Л.І. та вихователь Гриневич О.М.

 

   Катрук О.С. познайомила присутніх з пісенними новинками, які допоможуть виховувати маленьких патріотів під час організації різних форм роботи з дітьми з музично

Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2017
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz