Середа, 24.01.2018, 01:26
Вітаю Вас Гість | RSS

Психологічна служба


 


Семінар-практикум практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти району

       Відповідно до плану роботи КУ «Дубровицький РМК» 19 грудня 2017 року в Дубровицькому НВК «Ліцей-школа» відбувся семінар-практикум для працівників психологічної служби району з теми «Особливості, сучасні форми і методи профілактики девіантної поведінки учнів». Актуальними були виступи учасників семінару.  Продовження тут...


Конференція працівників психологічної служби з теми:

«Соціально-психологічний супровід впровадження

новацій в освіту»


Подолання кризових ситуацій в освітньому середовищі

    21 березня 2017 року в приміщенні Дубровицького РМК відбувся семінар-практикум практичних психологів та соціальних педагогів з теми: «Подолання кризових ситуацій в освітньому середовищі»Участь у роботі районного заходу взяли: Баньковська Л.А., практичний психолог Бережківської ЗОШ,- «Типи критичних ситуацій в освітньому середовищі»; Котяш В.П., практичний психолог  Залузького  НВК ... Продовження тут...

Матеріали семінару "Подолання кризових ситуацій в освітньому середовищі"


Результати анонімного опитування учнів загальноосвітніх шкіл Дубровицького району з проблеми

схильності до депресивної та суїцидальної поведінки

 

     Проблема виявлення суїцидальної поведінки в учнівських колективах залишається актуальною у зв’язку з зростанням соціальної та психологічної напруги навколо теми підліткових суїцидів і наявності небезпечних груп у соціальних мережах. У першій декаді березня 2017 року психологічною службою Дубровицького району проведено анонімне опитування серед учнів 5-11 класів щодо проблеми схильності до депресивної та суїцидальної поведінки. Метою опитування було попередження поширення психічних та інтелектуальних розладів, констатація наявності суїцидальних ризиків серед учнівської молоді.

    Дослідження проводилося анонімно серед учнів 5-11 класів 28 загальноосвітніх навчальних закладів району. Всього психологічною службою було опитано 2645 осіб (загальна кількість учнів 5-11 класів- 3614).

 

Діаграма 1

Продовження тут...


Психологічний супровід компетентісного та діяльнісного підходів у закладах освіти

    24 січня 2017 року в приміщенні Дубровицького РМК пройшло засідання районного методичного об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти району з теми «Психологічні чинники реалізації компетентнісного і діяльнісного підходів у навчально-виховному процесі». Упродовж засідання розглянуто питання: роль практичного психолога у формуванні та удосконаленні компетентностей учасників навчально-виховного процесу у навчально-виховному процесі, Катрук О.С.  – методист РМК;проведення та оформлення корекційно-відновлювальної та розвивальної роботи практичним психологом, Дубінець О.І.  – практичний психолог Селецького НВК. Продовження тут...


Результати анонімного анкетування учнів загальноосвітніх шкіл Дубровицького району з проблеми насильства

       Проблема профілактики насильства залишається  актуальною у зв’язку з динамічними змінами соціокультурної ситуації та специфічними тенденціями в житті сучасного суспільства. У грудні 2016 року психологічною службою Дубровицького району    проведено анонімне анкетування. Метою опитування було вивчення думки респондентів з приводу проблеми насильства і нехтування правами дітей в школі.

Дослідження проводилося анонімно серед учнів 8-11 класів 28 загальноосвітніх навчальних закладів. Всього психологічною службою було опитано 1657 осіб. Серед них 797 хлопців (48%) і 860 дівчат (52%) (Діаграма 1).

Діаграма 1

 

 

       Аналіз результатів дозволив виявити наступний розподіл думок стосовно  актуальності проблеми насильства:  62,4% опитаних дітей вважають, що проблема насильства є актуальною в нашій країні, 15,4% – що в нашій країні не існує проблеми насильства... Продовження тут


Семінар-практикум практичних психологів та соціальних педагогів

     25 жовтня 2016 року в Дубровицькому РМК відбувся семінар-практикум працівників психологічної служби з теми «Кібербулінг або агресія в інтернеті: як вберегти дитину від неприємностей?»
     Керівник семінару-практикуму Дворак Т. В., соціальний педагог Селецького НВК провела тренінг з теми семінару.

Продовження тут...

Виховна година з теми "Кібербулінг" для учнів 5-7 класів


Методичний кейс працівника психологічної служби 2016-2017 н.р.

Методичні рекомендації щодо проведення "години психолога" в ЗНЗ


 

Подання щорічних контрольних звітних інформацій у 2016-2017 н.р.:

1.1. Про затвердження заходів з реалізації обласної комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю на 2016 – 2020 рр. (наказ УОіН від 20.05.2016 №317) – до 01.12.2016, 10.06.2017.
1.2. Про обласну цільову програму щодо реалізації Конвенції про права інвалідів на період до 2020 року (розпорядження голови ОДА від 25.09.2012 №518) –

до 25.12.2016.
1.3.
 Про затвердження плану заходів МОН України щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року (наказ МОН України від 08.04.2016 №405) – до 05.12.2016, 05.06.2017.
1.4
. Про стан виконання Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби України на період до 2017 року (наказ МОН України від 06.08.2013 №1106) – до 25.05.2017.
1.5.
 Про обласну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/ СНІДу на 2015 – 2018 роки (розпорядження голови ОДА від 25.05.2015 №272) – до 25.09.2016, 25.12.2016, 25.03.2017, 25.06.2017.
1.6. Про затвердження плану заходів з реалізації Комплексної програми щодо підтримки соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України  на період до 2017 року (розпорядження голови ОДА від 04.03.2016 №104) – до 15.09.2016, 15.12.2016, 15.03.2017, 15.06.2017.
1.7
. Про проведення інформаційно-освітньої роботи щодо запобігання поширенню тютюнокуріння, наркоманії та вживання алкогольних напоїв серед дітей та учнівської молоді – до 20.12.2016; 25.05.2017.


 Семінар-практикум працівників психологічної служби району

      29 березня 2016 року у Дубровицькому РМК відбулося засідання районного семінару-практикуму соціальних педагогів  та практичних психологів району з теми: «Формування  навичок роботи працівників психологічної служби з дітьми девіантної та деліквентної поведінки». Продовження тут...


Про районне методичне об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів

         16 лютого відбулося чергове засідання районного методичного об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів з теми: «Використання здоров’язбережувальних технологій у роботі психологічної служби». Про реалізацію здоров'язбережувальних технологій у навчально-виховному процесі ЗНЗ повідомила методист РМК Катрук О.С. Практичний психолог Орв’яницького НВК Буткевич Н.А. поділилася досвідом щодо реалізації програм із формування в учнів навичок ведення здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок. Продовження тут...


 Формування компетенцій соціального педагога та практичного психолога

   Саме такій темі було присвячене І засідання семінару практикуму у цьому навчальному році. До читальної зали Дубровицького РМК 20 жовтня цього року прибуло 27 представників психологічних служб закладів освіти району.
   Дворак Т.В. (соціальний педагог Селецького НВК), як керівник семінару-практикуму, розпочала засідання вправою "Літачок" щоб активізувати учасників та отримати від них інформацію про очікувані результати від роботи семінару. У ході зустрічі  Тетяна Володимирівна розкрила поняття компетенцій та компетентності у діяльності психолога і соціального педагога, зосередила увагу на формах та методах консультування, різниці підходів у роботі з клієнтами працівниками психологічної служби.

   Продовження тут...І засідання школи молодого практичного психолога та соціального педагога

   22 вересня 2015 року у приміщенні Дубровицького РМК зустрілися 6 практичних психологів та 1 соціальний педагог для обговорення питань підготовлених на засідання. Вереснева зустріч була присвячена теоретичній підготовці працівників психологічної служби. Після короткого знайомства молоді педагоги поділилися думками з приводу участі в обласному науково-практичному семінарі для новопризначених практичних психологів та соціальних педагогів з теми "Організаційно-методичні засади та принципи діяльності працівника психологічної служби". Колеги із захопленням ділилися приємними враженнями від побаченого, від отриманої інформації та спілкування з досвідченими фахівцями психологічної справи.

Продовження тут...


    25 серпня 2015 року відбулося методичне об’єднання працівників психологічної служби Дубровицького району (практичних психологів та соціальних педагогів). В рамках І засідання методистом Ю.Романушко проведено аналіз роботи практичних психологів та соціальних педагогів установ освіти 2014-2015 н.р., в якому зокрема окреслена діяльність структур із оцінкою керівників, а саме: методичного об’єднання (керівник Т.Твердюк), семінару-практикуму (керівник Т.Дворак), школи молодого практичного психолога (керівник Н.Ганько). Керівники коротко та самокритично охарактеризували свою роботу і наголосили про практичну цінність таких форм роботи для психологів та соціальних педагогів. Також у теоретичній частині засідання відзначено основні напрями, у яких працювали працівники психологічної служби: 
•    Здійснювали просвітницьку діяльність у сфері збереження фізичного та психічного здоров’я (профілактика наркоманії, ВІЛ/СНІДу, алкоголізму, жорстокого поводження);
•    Працювали із дітьми “групи ризику” (формування банків даних, спостереження, бесіди, консультації з батьками та педагогами);

    Продовження тут...


 • Нормативно-правова база працівника психологічної служби (електронний вигляд)
 • Нормативно-правова база працівника психологічної служби (для завантаження)

  Подання щорічних контрольних звітних інформацій:

  1.1.    Про затвердження  плану заходів щодо реалізації  Національної кампанії «Стоп насильству!» на період до 2015 року (наказ  МОН України від  30.12.2010 №1312) – до 01.11.2015 р.
  1.2.    Про затвердження плану заходів щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року (наказ МОН, молоді та спорту України від 03.08.2012 №888) – до 10.11.2015 р. 
  1.3.    Про реалізацію плану заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011-2015 роки (наказ МОН України від 30.12.2010 №1313) – до 13.12.2015 р.
  1.4.    Про обласну цільову програму щодо реалізації Конвенції про права інвалідів на період до 2020 року (розпорядження голови ОДА від 25.09.2012 №518) – до 20.12.2015 р.
  1.5.    Про заходи щодо протидії торгівлі людьми на період до 2015 року (розпорядження голови ОДА від 07.09.2012 №423) – до 20.12.2015 р. 
  1.6.    Про виконання плану заходів Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень на період до 2015 року (затверджено головою ОДА від 28.09.2012) – до 20.12.2015 р.
  1.7.    Про затвердження плану заходів щодо інтеграції мігрантів в українське суспільство на   2011-2015 роки (розпорядження КМУ від 15.06.2011 №653) – до 20.02.2016 р.
  1.8.    Про стан виконання Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби України на період до 2017 року (наказ МОН України від 06.08.2013 №1106) – до 01.06.2016 року.
  1.9.    Про обласну цільову соціальну програму підтримки сім’ї до 2016 року (розпорядження голови ОДА від 04.09.2013 №485) – до 25.12.2015 р.
  1.10.    Про обласну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015 – 2018 роки (розпорядження голови ОДА від 25.05.2015 №272) – до 25.09.2015, 25.12.2015 р., 25.03.2016 р., 25.06.2016 р. 

     1.11. Про виконання плану заходів з реалізації Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян       України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року (розпорядження голови ОДА  від 04 березня 2016 року №104) - до 15 березня, 15 червня, 15 вересня, 15 грудня.

 


 

Методичні рекомендації щодо документування діяльності психологічної служби

 

     Для ефективного здійснення навчально-виховного процесу в сучасній школі потрібно не тільки знати теоретичні основи формування особистості, розвитку колективу, закономірності функціонування пізнавальних процесів, але і виявити умови і специфіку цих процесів стосовно до умов конкретного навчального закладу, стосовно до конкретного класного колективу і до особистості конкретної дитини. Допомогти вирішити ці задачі повинна шкільна психологічна служба.

 • Психологічна служба в школі являє собою систему практичного використання психології для вирішення комплексних задач експертизи, консультації і діагностики. Педагоги, адміністрація школи, повинні мати точне уявлення про потенційні можливості, про психологічні ресурси навчально-виховного процесу і вміти практично реалізувати фундаментальні знання, робочі поняття і методи психологічної науки для практичного педагогічного впливу на особистість і колектив.

 •  

     Перелік конкретної документації соціального педагога, як і практичного психолога, визначений листом Міністерства освіти і науки України від 27.08.2000 р. № 1/9-352 „Про планування діяльності, ведення документації і звітності усіх ланок психологічної служби системи освіти України" і передбачає:

  1. індивідуальні картки психолого-педагогічного діагностування (соціальний педагог заповнює/уточнює соціально-демографічний паспорт учня та його сім'ї; заносить в індивідуальну картку результати опитувань, робить висновки і дає рекомендації);

Вхід на сайт
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Новини

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz